26 Декември, 2025

Божидар Димитров основава движение "Кубрат", ще се бори за президентска република

Божидар Димитров основава движение "Кубрат", ще се бори за президентска република

Божидар Димитров

Историкът смята, че парламентарна република е атрофирала и неполезна за страната ни

Бившият директор на Националния исторически музей Божидар Димитров ще учреди ново движение в Народния театър на 4 февруари. Най-вероятно то ще се казва „Кан Кубрат” или само „Кубрат”, обяви историкът пред Би Ти Ви.

„То ще има една цел, не за спасение и оцеляване на България , за ще работи за двете „В” - възход и величие на България. Това може да стане само при президентска република. Не можем да продължаваме да се влачим с тази атрофирала парламентарна република”, уточни професорът.

По думите му ще е нужно да се свика референдум по този въпрос, което ще отнеме около година.

В новото движение ще има предимно професори, но ще се търсят и професори не като титла, а в професиите си, обясни още Димитров.

Той коментира и темата със създаването на първо копие на меча на хан Кубрат, който се пази в Ермитажа в Санкт Петербург.

 
Сподели:

Коментари (0)

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков