4 Февруари, 2026

Димитър Манолов: Знаем кой наложи конфронтационното поведение на работодателите

Димитър Манолов: Знаем кой наложи конфронтационното поведение на работодателите

Димитър Манолов, снимка: БГНЕС

Синдикалистите са били сериозно разтревожени от варианта да се повиши ДДС с 2% - именно такова предложение е постъпило от работодателските организации. По думите му, твърденията, че в администрацията са с най-високи заплати, са „най-големите глупости”.

КТ "Подкрепа" не одобрява позицията работодателските организации да бойкотират Националния съвет за тристранно сътрудничество. 

Председателят на синдиката Димитър Манолов заяви пред Нова ТВ, че конфронтационното им поведение е било наложено от някого, чието име той самият знае, но предпочете да не го огласява публично.

По думите му, бюджетът не е кой знае колко ляв и разходите са прекомерни. Според него парите за заплати ще отидат за увеличаване на минималната работна заплата, а администрацията няма да има голям бонус.

Синдикалистът определи като „най-големите глупости” твърденията, че в администрацията са с най-високи заплати. Той отбеляза, че възнагражденията са изследвани най-подробно от неговата организация и е установено, че за една и съща позиция в различните администрации има разлика в заплащането до пет пъти. Това означава, че на едно място трябва да се забави нарастването на заплатите, а на друго да се засили, обясни Манолов. Той даде като негативен пример Фискалния съвет, където членовете взимат по три средни работни заплати, а когато се явят на заседание взимат допълнително три минимални работни заплати.

Президентът на КТ „Подкрепа” заяви, че синдикалистите са били сериозно разтревожени от варианта да се повиши ДДС с 2% - именно такова предложение е постъпило от работодателските организации.

Сподели:

Коментари (0)

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

"Ако наистина на място са били агенти на ДАНС, това е вече опасно - застрашена е националната сигурност"

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Той е присъствал на събитие, свързано с наградите БАФТА, което "не е организирано от Епстийн и поканата не е била от него"

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Добави, че няма никакъв контакт с Румен Радев, откакто той е напуснал президентството. "Той си прави партия, аз си гледам моята", каза лидерът на ГЕРБ