12 Юли, 2026

Декларация на "Възраждане" за еврото сблъска Костадинов и Хамид в НС

Костадин Костадинов, снимка: БГНЕС

"При мене дойдоха полицаи в парламента, за да ме разпитват заради говорене срещу еврозоната по сигнал на видните евроатлантици от ДПС на Пеевски.. И другото е, че аз съм написал в профила си: "Идем, идем, идем сган проклета". Ще направим всичко необходимо, за да сринем еврозоната."

Декларация на партия "Възраждане" предизвика скандал с парламентарната група на "ДПС Ново начало" 

Председателят на "Възраждане" Костадин Костадинов обяви, че е разпитван от полицаи по подаден сигнал за това, че е говорил против еврозоната, предаде БНР.

Той подчерта, че с промени от 2023 г. съществуват текстове, които криминализират говоренето срещу Европейския съюз.

"При мене дойдоха полицаи в парламента, за да ме разпитват заради говорене срещу еврозоната по сигнал на видните евроатлантици от ДПС на Пеевски. Това, което са написали вътре в сигнала, си са две неща - едното е това, че ние говорим срещу еврозоната и че казваме, че ще направим всичко възможно да я сринем. И другото е, че аз съм написал в профила си: "Идем, идем, идем сган проклета". Ще направим всичко необходимо, за да сринем еврозоната. Хамид, записвай си, за да пуснеш още един сигнал сега". 

Реакцията на Хамид Хамид не закъсня.

"Много ясно е казано какво е изрекъл този лъжец. Този лъжец, госпожо Киселова, не е казал това, за което говори, а каза, че "ще взривява отвътре" еврозоната, каза, че България ще е "кървяща рана" на еврозоната. Той говори за взривове и за кръв! Няма да се измъкне от българското правосъдие, рано или късно, макар че ГЕРБ полагат огромни усилия да прикриват тези лъжци и тези измамници от "Възраждане", отговори Хамид.

Сподели:
Борисов: Нужна е обща президентска кандидатура на десните партии, за да спрем личното управление

Борисов: Нужна е обща президентска кандидатура на десните партии, за да спрем личното управление

Той напомни, че ГЕРБ е партията, довела България до ключови европейски решения като приемането на еврото

Николай Ненчев: Очертава се криза в Русия - България може да бъде залята от бежанци и последиците да са катастрофални

Николай Ненчев: Очертава се криза в Русия - България може да бъде залята от бежанци и последиците да са катастрофални

Необходим е общ кандидат на демократичните и евроатлантически сили на президентските избори и че има нужда от широк дебат за най-подходящата кандидатура

Георги Касчиев: Още няма одит на АЕЦ Козлодуй, но ме сменят с "визия за засилване на екипите" - оставам безмълвен

Георги Касчиев: Още няма одит на АЕЦ Козлодуй, но ме сменят с "визия за засилване на екипите" - оставам безмълвен

Той беше сменен от поста председател на борда на директорите на АЕЦ „Козлодуй“ без да бъде уведомен от правителството

Коментари (1)

  • 11:54, 27 Юни, 2025

    Да се обеси руския шпионин !!!

    Отговор