14 Юли, 2025

Делян Пеевски сезира ДАНС и прокуратурата: Костадин Костадинов застрашава държавността

Делян Пеевски сезира ДАНС и прокуратурата: Костадин Костадинов застрашава държавността

Снимка: БГНЕС

"Проруската партия “Възраждане” със своите представители системно застрашава гражданския мир, сигурността и стабилността на България, компрометира европейската интеграция, обслужва чужди интереси и защитава съмнителни бизнеси"

"Ще сезирам прокуратурата и ДАНС за заканите срещу обществения ред, държавността и европейската сигурност, отправени от лидера на “Възраждане” Костадин Костадинов от кулоарите на парламента, пред всички медии." 

Това заяви лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски пред журналисти в парламента.

Пееввски настоява за незабавно снемане на имунитетите на четирима депутати от “Възраждане” и за предприемане на мерки срещу деструктивните действия на тази партия. 
 
"Проруската партия “Възраждане” със своите представители системно застрашава гражданския мир, сигурността и стабилността на България, компрометира европейската интеграция, обслужва чужди интереси и защитава съмнителни бизнеси, затова институциите трябва да предприемат незабавно необходимите действия, за да бъде защитено както държавното устройство, така и сигурността и спокойствието на хората." - категоричен е лидерът на ДПС-Ново начало. 

"Народното събрание незабавно трябва да вземе решение за снемането на депутатските имунитети на депутатите от “Възраждане” Никола Димитров, Ивайло Чорбов, Йордан Тодоров и Славчо Крумов, за да бъдат разследвани за погрома срещу Дома на Европа през февруари. Предложението е внесено вече в Народното събрание и този път то трябва да получи подкрепата от всички демократично мислещи народни представители, независимо от партийните им пристрастия. Националният интерес винаги трябва да бъде поставен над партийния и над дребните политически боричкания, а в случая с “Възраждане” става дума за защита на националния интерес и суверенитет." - подчертава той. 

"Държавата със своите институции трябва да бъде безкомпромисна, когато е застрашена демокрацията, когато са въвеждани в заблуждение хората и се създават условия за нагнетяване на обществено напрежение срещу европейските ценности и общественото благо." - обобщава Делян Пеевски.

Сподели:

Коментари (0)

Интересно! Увеличават заплатите на служителите в земеделските и горски стопанства със задна дата

Интересно! Увеличават заплатите на служителите в земеделските и горски стопанства със задна дата

На среща с министър Георги Тахов бе подписано споразумение за увеличение на средствата за разходи за персонал от 1 юли 2025 г. То ще позволи увеличение на възнагражденията на работещите в Областните дирекции „Земеделие“ с 20 процента и с 15 на сто на заетите в Изпълнителна агенция „Борба с градушките“ и ИАРА. 

Едно си Радев знае, едно си бае: Еврото не е гаранция

Едно си Радев знае, едно си бае: Еврото не е гаранция

"Миналата година България и Хърватия имат 50% ръст на стокообмена без България да е член на еврозоната", умува президентът

Радан Кънев настоя пред ЕНП да се разследва арестът на кмета на Варна Благомир Коцев

Радан Кънев настоя пред ЕНП да се разследва арестът на кмета на Варна Благомир Коцев

Евродепутатът предупреждава, че ако не бъде дадена решителна реакция, в бъдеще репресивният апарат, днес насочен към политически опоненти, може да бъде използван и срещу представители на управляващите партии