"Не правим кабинет в сянка, а алтернатива на сегашното управление. Пълната зала днес показа, че хората вече виждат тази алтернатива в нас!". Това заявиха пред Би Ти Ви съпредседателите на новоучредената дясна формация "Демократична България" Христо Иванов и Атанас Атанасов.
"Не обсъждаме кой да е бъдещ премиер сред нас, а вече обсъждаме бъдещата управленска програма. Подготвяме експертни групи, които ще работят по програмата за бъдещото управление на страната", обясни Атанасов. "В момента съдебната реформа е стопирана. Заплашена е свободата на медиите. Върви национализация", разясни мотивите за новата управленска програма Христо Иванов.
Двамата гости бяха категорични, че новото дясно обединение е базирано на общи ценности и общо разбиране за посоката, в която трябва да върви България.
"Обедиха ни защитата на свободата и европейските ценности. Реакцията на България по случая "Скрипал" е доказателство, че евроатлантическия избор на страната е застрашен. Да си член на ЕС и НАТО и да застанеш срещу тяхно решение, да шикалкавиш... ", каза Атанас Атанасов по повод решението на кабинета, подкрепено и от президента Радев, да не се гонят руски дипломати от България и страната да бъде "мост" между Русия и Запада. "Доколко ГЕРБ са дясна формациая вече е спорен въпрос", обобщи той.
Съпредседателите на "Демократична България" очертаха и вътрешно-политическия проблем, около който се обединяват партиите в новия съюз.
"Най-големият проблем е корупцията и това не може да продължава така. Ненаказаната корупция по високите етажи на властта", смятат в новата дясна формация.
Още от България
Конституционният съд обедини в едно петте дела за касиране на изборите
До 10 януари трябва да е готова специално назначена експертиза,
Всички парламентарни групи вече са регистрирани, НС може да заработи без председател
Радев ще може да започне връчването на мандатите
Малинов: Режим на тока в България, дори и при влошени метеорологични условия, няма да има
Днес приключи плановият годишен ремонт на шести блок на АЕЦ Козлодуй, той работи на пълна мощност, така че атомната ни електроцентрала осигурява над 2000 мегавата електроенергия за България.