20 Август, 2026

От "Демократична България" призовават Терзийски и Маринов да напуснат парламента

От "Демократична България" призовават Терзийски и Маринов да напуснат парламента
Ивайло Мирчев

"Ако на Терзийски и Младен Маринов им е останало капка достойноство, трябва веднага да напуснат парламента (като депутати от ГЕРБ) и да се изправят с лицата си пред обществото. "Защото тук не става дума просто за полицейско насилие, а всички знаем за какво".

Това написа на страницата си във Фейсбук депутатът от "Демократична България" Ивайло Мирчев по повод скандалните кадри с полицейско насили от протеста на 10 юли 2020 г. 

Вижте пълния текст на поста на демократа:

Прокуратурата отлично е знаела за записа с полицейско насилие. Но вместо този запис да се превърне в основно доказателство, да бъде представен пред обществото, Гешев е направил всичко възможно да не получи публичност, а самият запис да бъде неглижиран като доказателствен материал.
Укривателите на това тежко престъпление са Бойко Борисов и Иван Гешев. Пряката отговорност е на Христо Терзийски и Младен Маринов, свързан с мутрата от ВИС-2 Мето Илиенски.

Това престъпление е тяхно дело и прикрито със съдействието на прокуратурата.

Ако на Терзийски и Младен Маринов им е останало капка достойнство, трябва веднага да напуснат парламента (като депутати от ГЕРБ) и да се изправят с лицата си пред обществото. Защото тук не става дума просто за полицейско насилие, а всички знаем за какво.

Сподели:
Удължиха с месец бедственото положение край завод „Емко“

Удължиха с месец бедственото положение край завод „Емко“

Причината е наличието на невзривени остатъци след експлозията в един от складовете за боеприпаси

Гюров: Йотова трябва да свика Консултативния съвет за национална сигурност

Гюров: Йотова трябва да свика Консултативния съвет за национална сигурност

"Сигурността ни не се гради върху “традиционно добрите отношения” с режим, който отправя предупреждения към нас, а върху подготвени институции и предвидима позиция пред съюзниците ни", написа той

След статията на FT: Рюте разговаря с Радев, подчерта готовността на НАТО да реагира на заплахи

След статията на FT: Рюте разговаря с Радев, подчерта готовността на НАТО да реагира на заплахи

В съобщението от МС не се споменава нищо за казаното от Радев по време на разговора

Коментари (0)