6 Декември, 2025

Ден на траур в Бяла заради смъртта на 18-годишния Алекс

Ден на траур в Бяла заради смъртта на 18-годишния Алекс

Момчето беше жестоко пребито пред дискотека в града

Ден на траур в Бяла заради смъртта на 18-годишния Алекс. Той беше жестоко пребит пред дискотека в града, след като отказа да даде цигара, съобщава Нова ТВ.

Момчето беше прието в болницата в кома и тежка черепно-мозъчна травма. За побоя над него беше задържан 32-годишен мъж. В града последваха протести срещу насилието.

Днес се очаква прокуратурата да повдигне ново обвинение на нападателя - за убийството на Алекс.

„Има голяма тъга в град Бяла. Искам да поддържаме вниманието на обществеността към разследването, за да бъде завършено докрай”, заяви кметът на града Димитър Славов в репортаж на Нова ТВ. Според него задържаният не е единственият извършител на престъплението.  

„Не може само той да е виновен”, заяви кметът. 

Той допълни, че до 15 септември ще има видеонаблюдение на всички възлови места в града. 

Славов посочи, че изрично е разпоредил да бъде усилен контрола в града около увеселителните заведения и на улицата след като учениците са излезли във ваканция, но очевидно това не се е случило. По думите му полицията в Бяла е една от недокомплектованите структури в страната, а силовото ведомство всеки ден приключва работа още в 17:00. Не без разочарование Димитър Славов сравни местната полиция със склад.

Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото