20 Март, 2026

Десните внесоха предложения в парламента как да паднат цените на горивата

Десните внесоха предложения в парламента как да паднат цените на горивата

Те естествено са свързани със законодателни промени, които касаят ДДС-то, акцизите и данъчните складове

Дясната формация "Демократична България" внесе в парламента предложения за промени в законодателството, които да доведат до поевтиняване на горивата при запазване на конкуренцията в сектора. Основното предложение е да отпадне Законът за горивата и да бъдат променени законите за ДДС и за акцизите, и данъчните складове.

"Предлагаме народните представители да изменят няколко действащи закона и на първо място да отменят този прословут картелен закон за горивата, който беше приет с пълно единодушие през лятото, и с който на практика ликвидираха конкуренцията в търговията с горива и по този начин създадоха тази коалиция, която наричаме коалиция "Лукойл", каза лидерът на ДСБ  ген. Атанас Атанасов.

"Демократична България" няма право на законодателна инициатива, тъй като не е парламентарно представена партия, но предложенията им могат да бъдат припознати или не от народните представители, надяват се инициаторите.

"Искаме да видим дали има един, поне един народен представител, който да поиска по-голяма конкуренция на пазара на горива. Сега за нашите конкретни предложения - увеличаваме достъпа до акцизните складове, знаете, че една компания след наше спечелено дело през 2005 г. стана ясно, че притежава 80% от данъчно акцизните складове - "Лукойл"", припомни Мартин Димитров от "Демократична България".

По думите му, когато на пазара има малки играчи, има ценова конкуренция, а когато ги няма, цените се повишават.
Сподели:

Коментари (0)

Хасан Адемов: Нека интегрираме малките хора, за да почувстват грижата на обществото

Хасан Адемов: Нека интегрираме малките хора, за да почувстват грижата на обществото

„Трябва да направим така, че вратите пред тях да се отварят по-лесно, а не да остават затворени.“ Хората с нисък ръст срещат сериозни проблеми например при придвижване с градски транспорт.

7-годишно момче падна от скала и е в тежко състояние

7-годишно момче падна от скала и е в тежко състояние

Момчето е прието с тежка мозъчна травма и счупен втори шиен прешлен – сериозно състояние, което е наложило спешното му транспортиране до болница „Пирогов“

Отворят двете ленти на Дунав мост при Русе – Гюргево по Великден

Отворят двете ленти на Дунав мост при Русе – Гюргево по Великден

Областният управител на Русе Орлин Пенков поиска движението по Дунав мост при Русе – Гюргево да бъде възстановено в двете посоки за предстоящите празници около Великден