18 Юли, 2026

Добромир Живков с хипотеза за "прекратените" преговори между ГЕРБ и ДБ

снимка: стоп кадър Би Ти Ви

Според него кандидатурата на Борисов за премиер не е била причината за стопиране на разговорите, а антикорупционната политика и изборът на главен прокурор

Логиката на разговорите вървеше през политики, през ресори. Заявките са ясни и от двете страни и ако имаше политическа воля тези преговори да бъдат докарани до успешен завършек, то най-щекотливата тема можеше да бъде оставена за финал. Коментарът направи в ефира на БНР социологът Добромир Живков по повод спрените преговори между ГЕРБ и Демократична България. 

Според него не кандидатурата на Борисов за премиер е била причина за спирането на преговорите за управление, защото той е "готов на по-големи компромиси".

"Не това е реалната причина за спирането на преговорите", категоричен е социологът, който допуска това да е само временно, тълкувайки го като "отсрочка или политически шантаж". 

Като "абсолютно валидна хипотеза" Живков отчита вероятността събитията по замразяване на преговорите за правителство да са свързани с датата за избор на главен прокурор – 16 януари.

"Не бих се изненадал да е временно стопиране, докато процедурата напредне до етап да не може да бъде спряна. (...) Каквито и декларативни съобщения да получаваме от ГЕРБ и Борисов, основната причина за непостигане на управленски коалиционен формат се дължи на антикорупционната политика и на избора на г-н Сарафов", е хипотезата на социолога.

Сподели:
Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора

Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора

На място са изпратени шест екипа на пожарната, които работят за овладяване на стихията

Километрична тапа блокира движението между Созопол и Приморско

Километрична тапа блокира движението между Созопол и Приморско

В социалните мрежи пътуващи алармират, че в района на река Ропотамо, близо до завоя "Ставински“, се е образувало огромно задръстване

Задържаха 25 души при масов бой в Димитровград, има пострадал

Задържаха 25 души при масов бой в Димитровград, има пострадал

Около 14.15 ч. вчера на спешния телефон е подаден сигнал от МБАЛ-Хасково за масово сбиване в двора на болницата

Коментари (0)