25 Ноември, 2024

Драма в Елзас: "Лекуват" хората над 80 г. с опиати и хапчета за сън, болниците работят със заразени лекари

Драма в Елзас: "Лекуват" хората над 80 г. с опиати и хапчета за сън, болниците работят със заразени лекари

Регионът Елзас е един от най-тежко засегнатите от коронавируса във Франция. Ситуацията там бавно излиза от контрол и притокът от пациенти е толкова голям, че някои вече не получават грижи, съобщава германската медийна компания Deutsche Welle, цитирана от Агенция "Фокус". 

Лекарите съобщават за драматичното състояние във френския регион Елзас. В Университетската болница в Страсбург медицинският персонал работи дори и да е заразен с коронавирус, а пациентите над 80 години вече не получават терапия с респиратори. 

Вместо това за възрастните хора се полагат само „грижи за край на живота с опиати и хапчета за сън“, твърдят служители на германския Институт за кризисна медицина от Тибинген в писмо до властите в провинция Баден-Вюртемберг, която граничи с Елзас. 

Германски медицински експерти посетиха болницата в Страсбург в понеделник и след завръщането си предупредиха за „реална заплаха“ за влошаването на ситуацията. Те призовават местните германски власти да се подготвят „спешно“ епидемията да достигне това ниво и през границата. 

Според доклад на експерти, един пациент, нуждаещ се от респиратор, пристига в болницата в Страсбург на всеки час. Там вече има 90 легла с необходимото оборудване, но капацитетът се разширява. Само трима от 90-те пациенти на интензивно лечение бяха по-млади от 50 и без предишни заболявания. Всички пациенти, които могат да се движат и не се нуждаят от спешна помощ, се изписват от здравното заведение. 

Елзас е един от най-засегнатите региони във Франция. Счита се, че февруарският митинг в град Милус е допринесъл за драматичното разпространение на вируса в региона и в цялата страна. 

Според последните данни на Worldometer от 27 март, заразените с Ковид-19 във Франция са 29 155, а починалите от болестта – 1696. 

Френската армия подготвя полеви болници в районите на Страсбург и Милуз и пациентите ще бъдат прехвърлени там. В допълнение към големия недостиг на болнични легла и оборудване за защита, има все по-малко медицински персонал, който може да се справи с големия брой пациенти. 

Болниците вече започнаха да назначават лекари от други отделения като педиатри и дори студенти по медицина. Петима медицински работници във Франция вече са починали от коронавируса.
Сподели:

Министрите от Г-7 обсъдиха усилията за прекратяване на огъня в Близкия изток

Ще обсъдят и издадените от Международния наказателен съд (МНС) заповеди за арест на израелския министър-председател Бенямин Нетаняху

Фон дер Лайен напомни за случая "Дебора" по повод Международния ден срещу насилието над жени

"Техните истории трябва да бъдат разказани. Така ще нарушим мълчанието. Така ще сложим край на насилието."

Туристически кораб потъна в Червено море, 17 души са в неизвестност

Няма данни за пострадали българи