7 Април, 2026

Ева Майдел: Лидер сме по въвеждане на технологии във финансовата индустрия

Ева Майдел: Лидер сме по въвеждане на технологии във финансовата индустрия

Ева Майдел

България беше сред първите тестови групи за плащане с пръстов отпечатък, заяви евродепутатът

"България е сред лидерите по въвеждане на технологии във финансовата индустрия. България беше и сред първите тестови групи за плащане с пръстов отпечатък, без да се въвежда ПИН код. Това заяви евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Ева Майдел по Нова тв.

Майдел обясни, че няма опасност от злоупотреби с личните данни на потребителите, защото се пазят сложни комбинации от кодове, а не самите пръстови отпечатъци.

"До 2020 г. ще имаме 50 милиарда свързващи устройства и рискът от кибератаки ще нараства. Затова европейският регламент за GDPR е много важен. Ако например прекратите договора си с телекомуникационна компания, имате право да поискате всички ваши лични данни, които се съхраняват, да бъдат унищожени. Същото важи и за онлайн платформите"", обясни Майдел.

"Никой не може да ви открадне отпечатъка, за да го използва за плащане. Телефоните отразяват 3Д релефа на пръстите и топлината. Технологиите няма да позволят такъв тип измами", допълни Майдел.

"Всяка една технологична компания има висока система за сигурност, никой не може да открадне данните от ретината или отпечатъка ви. Банките инвестират много, а до 2020 години ще има 50 милиарда свързани устройства", разкри българският евродепутат.

Сподели:

Коментари (0)

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

По неговите думи Теодора Георгиева, отстраненият български европрокурор, е направила голяма грешка, като е отишла при човек като Еврото