"Гражданството е морален дълг, който човек трябва да приема. Ако един човек е с българско и полско гражданство, например, трябва да каже чий интереси защитава. Дългът не може да се махва с ръка, както в един брак. Изискването за двойно гражданство трябва да остане. Хората трябва да се обръщат с уважение към решението на Конституционния съд", заяви пред Нова Нюз Филип Димитров. Той коментира казуса с двойното гражданство на Кирил Петков.
"КС изрично посочи, че има клетвена декларация. Издаването на този акт все още не е основание за импийчмънт на президента. Нека да оставим всяка институция да си върши работата. Няма нищо удивително, ако има някакви вариации. Не е редно да правя прогнози, защото не съм политолог. Българските граждани са способни да изграждат своите мнения и те решават за кого да гласуват. България се намира в НАТО и ЕС и е в кръга на демократичните страни. Много се спекулира, че сме последни в ЕС. За 30 години извървяхме огромен път и се гордея, че правителството ми постави началото му", каза още бившият премиер. Той припомни, че при правителствата на Иван Костов и на Бойко Борисов държавата ни се е справила с кризи.
"Не ми е работа да коментирам делата на настоящия президент. Този модел понякога работи зле. Балансът между институциите обаче дава възможност да се мисли за това, кое е по-малкото зло", каза още Димитров.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас