Преди това информационната агенция АФП заяви, че животът на палестинските журналисти, с които работи в Газа, е в опасност.
Френският външен министър Жан-Ноел Баро призова Израел да допусне чуждестранната преса в обсадената палестинска територия Газа, на фона на засилващите се предупреждения за глад след 21 месеца война, предаде Дарик.
Преди това информационната агенция АФП заяви, че животът на палестинските журналисти, с които работи в Газа, е в опасност, и призова Израел да им позволи да напуснат окупираната крайбрежна територия заедно със семействата си.
„Моля да се позволи на свободната и независима преса да влезе в Газа, за да покаже какво се случва там и да бъде свидетел“, посочи Баро в интервю за радио France Inter от източна Украйна.
На въпроса дали Франция ще помогне на кореспондентите на АФП да напуснат Газа, Баро отговори, че Франция „разглежда въпроса“ и се надява да може да евакуира свободно наетите журналисти, работещи с френски журналисти, „в следващите седмици“.
Още от Свят
620 дрона летяха към Москва и околностите, избухнаха пожари, поразен е склад на Wildberries
Губернаторът на Московска област Андрей Воробьов съобщи, че дрон е ударил склад на Wildberries близо до Атлант парк в Богородски район на Московска област, причинявайки пожар
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток
По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни
The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение
Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век