11 Януари, 2026

Рубио към Баро: Европа трябва да предприеме действия за прекратяване на войната в Украйна

Рубио към Баро: Европа трябва да предприеме действия за прекратяване на войната в Украйна

Марко Рубио, снимка: EPA/BGNES

Макар да признава усилията на Франция, Рубио подчерта, че са "необходими действия, а не само думи"

Държавният секретар на САЩ Марко Рубио се срещна с френския външен министър Жан-Ноел Баро, за да обсъдят напредъка в усилията за постигане на мир в Украйна, заяви говорителката на американския Държавен департамент Тами Брус.

По време на срещата Рубио подчерта, че "Европа трябва да предприеме действия с реални ресурси и политическа воля, за да сложи край на тази война", съобщи Breaking The News.

Макар да признава ролята на Франция в мобилизирането на европейска и украинска подкрепа, Рубио подчерта, че са "необходими действия, а не само думи".

"Европа трябва да предостави конкретни ресурси и да покаже твърда политическа воля за осигуряване на траен мир", каза той.

Двамата обсъдиха и продължаващите усилия за преговори за освобождаването на заложниците в Газа и потвърдиха общата си цел да попречат на Иран да разработва ядрени оръжия. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (1)

  • 12:28, 2 Май, 2025

    Войната започна с кървав преврат с убити от паравоенна групировка със снайпери субсидирана от 5 млр.долара от САЩ.Войната е за влияния между изтока и запада.

    Отговор
САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

Вероятно става въпрос за тестване на напълно нова разработка в реални условия

След Мадуро идва ред на Кастро: Тръмп плаши Куба с петролно ембарго и Рубио на власт

След Мадуро идва ред на Кастро: Тръмп плаши Куба с петролно ембарго и Рубио на власт

Белият дом затяга примката около Хавана: След ареста на Мадуро, Вашингтон спира петрола за острова и чертае ново бъдеще с Марко Рубио

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

По думите му действията на Украйна включват дълбоки удари и специални мерки, насочени към отслабване на способността на окупаторите да продължат войната