Тя приветства успешните първи стъпки
В писмо до председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен служебният премиер Гълъб Донев заявява, че "правителството е твърдо ангажирано с пълното изпълнение на Националния план за възстановяване и устойчивост", съобщи БНР с позоваване на пресслужбата на Министерския съвет.
Седмица след като България получи средствата по първият транш от ПВУ в размер на 1,370 млрд. евро, Донев благодари на Фон дер Лайен за дадената от нея висока оценка за качеството на Националния план за възстановяване и устойчивост на България и за напредъка по неговото изпълнение. Премиерът отправя своите и на служебния кабинет благодарности в отговор на писмото на председателя на ЕК отпреди седмица, в което г-жа Фон дер Лайен приветства българското правителство за успешните първи стъпки по изпълнението на Националния план
Гълъг Донев отбелязва последователните усилия на служебния кабинет, както и фокуса върху изпълнението на следващите цели, включително важни стъпки в сферата на върховенството на закона, мерки за борба с корупцията, мерки за енергийна ефективност, а също и инвестиции, целящи подобряването на социалната, здравната и други сфери.
В писмото си премиерът Донев също така потвърждава твърдия ангажимент на българското правителство за пълното изпълнение на Националния план и благодари за дадените от г-жа Фон дер Лайен уверения, че българското правителство и занапред ще може да разчита на ползотворно сътрудничество с Европейската комисия.
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.