Русия продължава да тероризира мирното население, като нанася удари по стратегическата инфраструктура на Украйна. Основно по енергетичната инфраструктура. А всъщност на фронтовете тази дейност не е толкова активна, тя се води като позиционна война между двете страни с променлив успех. Това заяви бившият заместник-министър на отбраната ген. Атанас Запрянов пред БТВ.
„Това, че се спира тока, водата, отоплението на гражданите не е принос към военната победа на Русия, а по-скоро терор върху мирното население“, добави той. Според ген. Запрянова това оказва въздействие върху психиката на населението, за да се намали подкрепата към правителството. „Ако се спре военната помощ за Украйна, тя няма да бъде в състояние да се отбранява. Много се притеснявам от създаването на впечатление, че Украйна вече е обърнала хода на войната и утре-след месец ще изтласка руснаците извън територията си. Украйна ежедневно се нуждае от помощ“, каза ген. Запрянов. По думите му България е подписала много добър договор за покупката на новите 8 изтребители F-16.
Още от България
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...