15 Юли, 2026

Гимназията в Босилеград се присъедини към студентските протести в Сърбия

Снимка: архив - EPA/BGNES

Всеки ден ще се организира и 15-минутен мълчалив протест в двора на училището

Ръководството, учителите и учениците в единствената гимназия в Босилеград официално се обявиха в подкрепа на протестите на сръбските студенти срещу властта, съобщи БНР с позоваване на директора на училището Владимир Григоров.

Учебните часове са съкратени на 30 минути, като мярката ще остане в сила до ново разпореждане. Дотогава всеки ден ще се организира и 15-минутен мълчалив протест в двора на училището.

Решението гимназията в Босилеград да подкрепи протестите в Сърбия е било взето на заседание на педогогическия съвет на училището, с което и официално босилеградската гимназия се присединява към стачкуващите училища в страната. От началото на втория учебен срок учениците и част от преподавателите на гимназията организираха всеки петък 15-минутен мълчалив протест пред училището - това вече ще става всеки ден. След вътрешни обсъждания гимназистите са взели решение да се включат в стачката, а на проведените след това родителски срещи са получили подкрепа за това свое решение.

Освен в гимназията други форми на протест или декларирана подкрепа на протестиращите студенти в Босилеград засега не са предвидени.

Сподели:
Невзоров: Кремъл демонстративно плюе на цинковите ковчези, на броя на жертвите

Невзоров: Кремъл демонстративно плюе на цинковите ковчези, на броя на жертвите

"За да замаже позора от многогодишната битка за Мала Токмачка, вампирът отново твърди, че Русия се бие не с Украйна, а с НАТО."

Bloomberg: Натискът върху Путин заради войната в Украйна нараства

Bloomberg: Натискът върху Путин заради войната в Украйна нараства

Киев е засилил ударите по руската горивна индустрия до безпрецедентни мащаб

Тръмп вероятно ще подпише законопроекта за "адски" санкции срещу Русия, иска да добави Иран и „Хизбула“

Тръмп вероятно ще подпише законопроекта за "адски" санкции срещу Русия, иска да добави Иран и „Хизбула“

Президентът на САЩ коментира и смъртта на сенатора Греъм. По думите му ФБР губи времето си, ако разследва смъртта му

Коментари (0)