Масовите протести серщу властта в Сърбия продължават. За днес е насрочена 7-часова блокада на мост "Газела" в Белград, предаде БНТ.
От МВнР предупреждават българите, които смятат да пътуват, че мостът е част от международния път Е-75.
Освен в Белград демонстрация е организирана и в Ниш. Очаква се трактори да блокират пункта за плащане на пътни такси при Ниш-Север, като магистралата няма да бъда блокирана. Протестът там започва в 12:30 часа българско време.
Снощи ученици, студенти и граждани отново почетоха паметта на 15-те загинали при трагедията в Нови Сад. Повече от три месеца протестиращите настояват виновните за срутването на козирката на жп гарата да бъдат наказани.
Демонстрации са организирани и от сръбските общности зад граница. В София, пред посолството ще има мълчаливо шествие в памет на 15-те жертви на трагедията в Нови Сад.
Още от Свят
Украйна е под атака, включително столицата Киев
"Сега в много региони буквално се чува от какво всъщност се нуждае Русия. Около 40 "Шахеда" в нашето небе, ПВО работи."
Инвеститор: Илон Мъск съсипа Tesla, да напусне поста директор или...
От декември 2024 г. пазарната стойност на Tesla е спаднала с над 800 млрд. долара, а на 18 март акциите ѝ на американските борси са загубили още 4%
Зеленски коментира разговора на Тръмп и Путин
Президентът отбеляза, че РФ иска да продължи да нанася удари в Сумска, Харковска и Запорожка област.