25 Март, 2026

Гръцки фермери блокираха граничния пункт Кулата-Промахон

Гръцки фермери блокираха граничния пункт Кулата-Промахон

Снимка: БГНЕС

Български шофьори на тирове съобщават, че обходните пътища, които се налага да използват, за да заобиколят блокираните от фермерите магистрали в Гърция, са неподходящи и трудни за преминаване на тежки камиони.

Гръцки фермери затвориха границата при пункта Кулата-Промахон в 12.30 ч. за тежкотоварни камиони и в двете посоки, предаде БНР.

По информация на граничните власти се очаква блокадата да бъде вдигната в 19 часа.

Междувременно български шофьори на тирове съобщават, че обходните пътища, които се налага да използват, за да заобиколят блокираните от фермерите магистрали в Гърция, са неподходящи и трудни за преминаване на тежки камиони.

Гръцките земеделци за девети пореден ден продължават протестите си край граничния пункт „Кулата“. Те обмислят да засилят натиска върху границата.
Засега трафикът на Илинден-Ексохи се осъществява нормално.

 

Сподели:

Коментари (0)

Димитър Ганев: При силна конфронтация с "Прогресивна България" печели Радев

Димитър Ганев: При силна конфронтация с "Прогресивна България" печели Радев

Ганев отбеляза пряката зависимост между БСП и новия политически проект на абдикиралия президент, припознавайки в тях скачени съдове“

Влак удари жена край Стара Загора

Влак удари жена край Стара Загора

Пристигналите на място екипи на полицията и „Спешна помощ” са потвърдили смъртта на женатаа

Външното ни министерство призова да не се пътува до Куба

Външното ни министерство призова да не се пътува до Куба

От ведомството подчертават, че в Куба се наблюдава задълбочаваща се кризисна ситуация в енергийната система на страната, включително липса на горива