Притеснително е, когато негласуващите са мнозинство при толкова фрагментиран вот. Това каза политическият анализатор Георги Харизанов в интервю за"Фокус".
"Има две отчетливи мнозинства, които се формираха. Първото мнозинство е на тези, които са гласоподаватели за партии в евроатлантическа ориентация, които са голямото мнозинство. Другото голямо мнозинство е на негласуващите, т.е. хора, които не харесват цялата политическа система, не харесват всички партии, не харесват всички политици и демонстративно не желая да дадат своя глас и доверие на никого. Аз си мисля, че този процент е твърде голям", смята той.
По думите му, когато негласуващите са мнозинство, което може да събори цялата политическа система, това е силно притеснителен момент, особено при толкова фрагментиран вот. Харизанов се опасява, че ако политиците не послушат първото, може да пострадат от това на негласуващите.
"Много е рано според мен да се говори за формули, защото в интервюто си за "Евронюз“ чухме две много различни трактовки от лидерите на първите две сили. От едната страна чухме Борисов, който каза, че е много за коалиционно, и съвместно - под някаква форма на съвместно управление. От друга страна, чухме г-н Кирил Петков, който каза, че е категорично против каквато и да било колаборация с партията на г-н Борисов и е твърдо за това да продължат да вървят сами напред и да предложат правителство на малцинство", поясни той.
България
Харизанов: Когато негласуващите са мнозинство, има опасност да бъде съборена цялата политическа система
Автор: Димитър Иванов

Георги Харизанов
Според него е много рано да се говори за формула на управление
Фактор
Още от България
102 000 лв. бонуси за една преклонена главица, а за най-бедните пенсионери - 50 лева
Отношението към възрастните хора е в стил "бащицата дава", а правилното е тези 50 лв. да са включени в пенсиите им
Венко Сабрутев: Няма да подкрепим вота на "Възраждане", в този момент това е саботаж
МВР бламира европрокуратурата в разследването на "Булгартрансгаз" и пречи хората, които крадат средства, да влязат в затвора
Росен Желязков: НАТО продължава да е основен гарант за нашата свобода и сигурност
На 29 март 2004 г. страната ни направи своя стратегически избор, присъединявайки се към Северноатлантическия пакт заедно с още шест източноевропейски държави