Христо Грозев: Руснаците опитали да „погребат“ секретен съюз в корпорацията „Калашников“ (Видео)
Как може да скриеш нещо в търговска компания, когато сякаш всичко изтича?
Разследващият журналист Христо Христов разкрива нови детайли за предполагаема тайна структура, прикривана в руската оръжейна компания "Kalashnikov Concern". По думите му украински хакери случайно попаднали на вътрешна презентация, която показвала как стотици души са били „скрити“ в корпоративна схема на оръжейния гигант под прикритието на търговска дейност.
"Те „погребаха“ един таен търговски съюз в една компания, в една корпоративна структура в Русия. Става дума за „Калашников“, в която се произвежда АК-47, един от най-големите брандове на Русия. И понеже това е една прекалено голяма организация с десетки хиляди служители, те мислеха, че тези 500 човека могат да бъда скрити много добре.
А проблемът е в това, че една компания, свързана с военно производство, е била обекта на атака на украински хакери просто защото те са искали да знаят какво точно оборудване се произвежда. Изведнъж разбират, че става дума за презентация, и за мен този нов съюз, създаден с търговска цел, е нещо, което досега не съм виждал.
Не съм знаел, не съм си представял, че в една презентация може да съществуват всички белези/икони на танкове и ракети, но буквално се оказа, че е така. За това става дума. И това е само един от 10-те слайда. Всеки един от слайдовете е стръв, своеобразна примамка, бизнес козове, възможности за израстване, стръв за растеж. Но само 33% от всички кандидати са одобрени от нашата ексклузивна компания.
Как си представяте една търговска компания, в която всичко по същество се губи, изчезва. И затова благодаря за тази презентация, която ни дава възможност да възпроизведем картинката как могат да бъдат скрити 503 човека, които работят в нея."
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Търговското споразумение със САЩ получи окончателно одобрение от ЕС
Това позволи споразумението да влезе в сила преди крайния срок 4 юли, поставен от президента на САЩ Доналд Тръмп
Зеленски: Ще нанасяме превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
"Дадох указания на разузнавателните ни служби и на въоръжените сили"
Невиждани горещини в Западна Европа: Спрени влакове, ученици са на изпити в катедрали
Рязко скочиха продажбите на вентилатори и всякакви охлаждащи устройства, което доведе и до по-високи цени на електроенергията