17 Февруари, 2025

И АПИ вече е с нов шеф

И АПИ вече е с нов шеф

Ясен Йорданов, снимка: АПИ

С новите членове в Агенцията е подсилено експертното начало

Ръководството на АПИ вече е в пълен състав, с което е подсилено експертното начало в Агенция "Пътна инфраструктура". Със заповед на министъра на регионалното развитие и благоустройството Андрей Цеков, за председател на Управителния съвет на АПИ е назначен инж. Ясен Йорданов. Членове на УС на АПИ са инж. Десислава Паунова и инж. Калоян Киров, съобщиха от МРРБ.

С влизането на утвърдени професионалисти в ръководството на АПИ се разчита на силно експертно начало, което ще следи за прозрачно разходване на значителния държавен ресурс за поддръжка на пътната инфраструктура и възлагане на обществени поръчки с голям обществен интерес.

Предвид публичния интерес към стартиралите по време на служебното правителство обществени поръчки за поддръжка на републиканската пътна инфраструктура за близо 4 млрд. лв. за следващите 4 г., настоящото ръководство на МРРБ следва да довърши стартиралите процедури и да понесе политическата отговорност за крайните решения. Това наложи след встъпване в длъжност на кабинета "Денков" да се вземат временни мерки и да се предприемат превантивни действия с цел защита на обществения интерес до встъпване в длъжност на новите членове на Управителния съвет на АПИ.

Новото ръководство на АПИ заяви при стъпването си в длъжност, че дава кредит на доверие на служителите в Агенцията и ще цени експертността им.

Членовете на УС на АПИ от днес са:

Инж. Ясен Йорданов е магистър инженер от Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ), гр. София. Той има близо 30-годишен опит в проектирането и изграждането на големи обекти от пътната инфраструктура в България. Експертизата му е оценена и в чужбина, където е работил по различни проекти. Инж. Ясен Йорданов беше част от Междуведомствената работна група,

създадена през 2022 г. от кабинета "Петков", която проверяваше възлаганията на текущ ремонт и поддръжка за спорни пътни ремонти.

Инж. Десислава Паунова запазва позицията си на член на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура“. Тя е магистър със специалност "Транспортно строителство" от Университета по архитектура, строителство и геодезия в София. Работи в Агенция "Пътна инфраструктура“ от ноември 2018 г. като е заемала длъжностите главен експерт и директор на дирекция "Пътна безопасност и планиране на дейностите по републиканската пътна мрежа".

В периода септември 2012 г. – октомври 2016 г. е асистент преподавател в катедра "Пътища" към Университета по архитектура, строителство и геодезия. През октомври – ноември 2017 г. е лектор към Асоциацията на индустриалния капитал в България.

Инж. Калоян Киров става член на УС на АПИ. Той е строителен инженер, магистър със специалност "Транспортно строителство" в УАСГ – гр. София. Има завършени курсове "Контрол върху качеството на изпълнение на строителството, за съответствие на влаганите в строежите строителни процедури със съществените изисквания за безопасност", "Координатор по безопасност и здраве по време на проектирането и строителството" и др. Има натрупан професионален опит по реализацията на множество проекти.
Сподели:
Отвъд Биткойн: Блокчейн – технологията, за която не знаехте, че ви е нужна, много повече от криптовалути

Отвъд Биткойн: Блокчейн – технологията, за която не знаехте, че ви е нужна, много повече от криптовалути

УНСС обяви започването на първата магистърска програма по криптоикономика от 2025 г. и автентичността на дипломите там също ще бъдат гарантирани чрез блокчейн технологии

Руската централна банка предупреждава за стремглава инфлация

Руската централна банка предупреждава за стремглава инфлация

Сега се очаква цените да се повишат със 7-8% през 2025 г., което коригира по-ранната прогноза за 2025 г., която беше между 4,5 и 5%

КЗК започна мащабно проучване на цените на храните в магазините

КЗК започна мащабно проучване на цените на храните в магазините

Във фокуса на наблюдението на Комисията за защита на конкуренцията са основни хранителни стоки, като яйца, мляко и млечни продукти, месо, брашно, хляб, олио и др.