28 Юни, 2026

БЕХ обмисля да изкупи дълга на "Топлофикация-София"

БЕХ обмисля да изкупи дълга на "Топлофикация-София"

Българският енергиен холдинг (БЕХ) може днес да изкупи целия или част от дълга на Столичната топлофикация към „Булгаргаз“.

Това съобщи изпълнителният директор на „Булгаргаз“ Николай Павлов по БНТ. Днес изтича крайният срок, даден на Столичната топлофикация да плати задължението си. 

Според Павлов дружеството е предложило този пожарен вариант, за да се реши проблемът с натрупаните 121 млн. лв. задължения на софийското парно за природен газ.

През декември м.г. дългът също е бил редуциран с над 55 млн. лв. по този начин чрез цесия.  
Сподели:
Звучна плесница за управляващите: Николай Василев нарече бюджета "свинщина"

Звучна плесница за управляващите: Николай Василев нарече бюджета "свинщина"

По думите на бившият финансов министър бюджетът за 2026 година е на мързела, страха и некадърността, той не подлежи на поправки

Каримански: Финансово е още по-сложен завоят с бюджета от политическия

Каримански: Финансово е още по-сложен завоят с бюджета от политическия

Той постави под съмнение ефективността на част от капиталовите разходи и общинските проекти, както и контрола върху тяхното изпълнение

Теменужка Петкова: Управляващите тласкат страната в един омагьосан кръг

Теменужка Петкова: Управляващите тласкат страната в един омагьосан кръг

Ако колегите от ПБ се отричат от този бюджет, това е бягство от отговорност, смята тя

Коментари (0)