Продължавам да защитавам позицията, че най-скъпият вариант от всички решения за КТБ е банката да фалира, няма спор за това. Но просто с времето, след като не се прави нищо ясно за оздравяването й, този вариант вече е най-възможен. Банката явно върви към фалит. Това констатира по Нова ТВ финансистът Емил Хърсев. Той обори твърденията на шефа на БНБ Иван Искров и посочи, че никой не очаква от Централната банка да печата пари.
Просто КТБ е в кома, ако не постъпят външни пари от инвеститор, смъртта е близка. Но при този вариант държавата поема огромни пасиви и проблеми, на общини, фирми. Трябва да се даде шанс на Оманския фонд да спаси банката и този вариант ще бъде по-евтин за обществото. Нормално е фондът да търси участие и на държавата, защото държавата 6 месеца съсипва тази банка и нищо не прави, този фонд трябва да има гаранции, допълни Хърсев.
Още от Бизнес
Централните банки се обръщат към златото: 45% планират нови покупки, докато доларът губи позиции
Рекорден дял от монетарните институции очакват да увеличат златните си резерви през следващата година, докато доверието в доминиращата роля на щатския долар в глобалната финансова система постепенно отслабва
След сделката между САЩ и Иран: цените на горивата бавно тръгнаха надолу на колонките у нас
Цени, каквито са били преди войната, може да има догодина по това време, смята енергийният експерт Боян Рашев
Бойко Борисов от Шумен: Инвестиция за 70 млн. евро не се прави в среда на политически експерименти!
силната икономика не се гради с приказки, а с предприятия, които разширяват дейността си, създават заетост и дават перспектива на цели региони