До сега има три компании, които са заявиха намерения за участие в предстоящия конкурс за издаване на едно разрешение за ползване на индивидуално определен ограничен ресурс - радиочестотен спектър, за осъществяване на електронни съобщения чрез електронна съобщителна мрежа за наземно цифрово телевизионно радиоразпръскване с национален обхват.
В срока, определен от Комисията - до 17.30 ч. на 10 януари 2013 г., своите заявления в КРС са подали компаниите „ДИ ВИ БИ ТИ" АД, „БУЛСАТКОМ" АД и „ДИНАМИКС" ЕООД. Под внимание ще бъдат взети и намеренията, които постъпят в Комисията по пощата и носят клеймо от дата до 10 януари 2013 г.
Предвид заявения интерес и поради факта, че кандидатите са повече от един, предстои КРС да вземе решение за обявяване на конкурсна процедура. В бъдещия конкурс могат да участват и компании, които не са заявили изрично намеренията си пред регулатора.
Още от Бизнес
Червените лампи в бюджета светят -кратка история на прекомерния дефицит в България
Да погледнем още веднъж към фискалната история от последните 25 години, за да разберем къде се корени проблемът днес и какви са възможните решения
Депутатите замразиха заплатите си, оставиха „вратичка“ за бъдещо увеличение
Освен за самите народни представители, промяната се отразява и на възнагражденията на изпълнителната власт, тъй като заплатите на министрите и на министър-председателя са пряко обвързани с размера на депутатските възнаграждения
България централизира инвестициите: Ново суперминистерство поема всички стратегически проекти
Всички инвестиционни структури преминават под управлението на Министерството на икономиката, инвестициите и индустрията, а нов координационен механизъм ще ускорява реализацията на стратегически проекти в енергетиката, инфраструктурата и високите технологии