Фондът за регионално развитие е инвестирал над 40 млн. евро. 3,9 млрд. евро са инвестирани в областите конкурентоспособност, транспорт, околна среда и регионално развитие. Можете да видите колко много километра магистрали и метро са построени, както и социални центрове. В този вид инвестиции отдаваме 72% от общите за периода. Това е впечатляваща цифра и за първи път България управлява такава голяма сума еврофондове", Това заяви европейският комисар по регионалната политика Корина Крецу след среща с министър-председателя
Тя изрази мнение, че това отразява качеството на съвместната работа на Европейската комисия и българските власти в областта на по-добрата реализация, която позволява насочване на фондове към проекти, което ще доведе до разлика в живота на българите. "За 2014-2020 г. България ще получи 5,8 млрд. евро от регионалния фонд, заедно с 3 млрд. евро от социалния фонд, както и фондът за рибни култури", отбеляза Корина Крецу. Тя посочи, че това ще помогне на малките и средни предприятия, конкурентоспособността, местната икономика, регионалното развитие и също така, ще промени живота на българите в следващите 10 години. "Това е случаят и с хай-тек парка, който получи допълнителна подкрепа в следващия период от ЕК.
Това показва, че науките също са въпрос за развитие за създаване на висококачествен живот. Това е важно за българския народ и за Европа", каза още Крецу. Тя поздрави българското правителство за трудната работа, която е постигнало. "Смятам, че резултатите са видими. Много сме щастливи и се гордеем за ускорението на работата на българското правителство", допълни Корина Крецу.
Още от Бизнес
Студен душ за управляващите: БНБ влоши прогнозите си за икономическия растеж през 2026
Основните фактори за ревизията в прогнозата за БВП и инфлацията са свързани с процесите във външната среда и най-вече с конфликта в Близкия изток
Горанов: Кабинетът смята, че може да се поддържа икономиката на астероиди
По думите на бившият финансов министър Владислав Горанов правителството на Радев пропуска шанса за по-амбициозни бюджетни реформи, с дефицит над 3% няма как да се върнем към нормална фискална политика
Фискалният съвет предупреждава за влизане в "неуправляема дългова спирала"
Експертите от съвета посочиха, че дълговото бреме се превръща в структурен дефект на бюджета, тежестта се прехвъля върху бизнеса, а лихвените плащания нарастват рязко и по този начин изземват ресурс от сектори като образование и здравеопазване