Освен, че е забавило да публикува годишния си отчет, предишното ръководство на дружеството не е показало визия и воля да промени основната ситуация в дружеството. Например, всички реформи са се свеждали до със съкращаване на персонал, което не води до подобряване на производителността или до ръст на приходите. Реформите са механични и няма никакъв устойчив резултат. В същото време обаче има сериозен недостиг на квалифицирани кадри по текущи проекти... Бизнес планът, който е приело предишното ръководство, се нуждае от сериозни корекции по отношение на заложените цели и планирани приходи, коментира министър Папазов.
Той категорично отхвърли обвиненията, че смяната в ръководството на дружество е политическа и има за цел да манипулира предстоящите избори.
Това е последното нещо, което аз лично търся. Много по-важно за мен е какво ще се случи с "Информационно обслужване", защото това е една изключително важна фирма, която поддържа почти всички регистри на съдилищата. Също така в България има огромна нужда от изграждане на системен интегратор на електронното правителство, каквато практика има в Австрия и Естония. Това е мястото в бъдеще на "Информационно обслужване". Трябва да се разчупи схемата, по която работи – главно да се търсят държавни финансирания с поръчки на държавни ведомства, обясни министърът.
Що се отнася до новото ръководство, Папазов разчита и залага на хората с ръководен и експертен потенциал. За председател на Съвета на директорите е избран Георги Добров, който е заместник ресорен министър, така че той е с дългогодишен опит на ръководни позиции в цялата администрация на министерството. Изпълнителният директор Николай Недялков има доказан опит в ръководенето на проекти. Г-н Мехмедов идва също от ИТ средите. Александър Петров е дългогодишен член на ЦИК. Красимира Стоянова е главният юрист на министерството. Тя е единствената от старите членове."
Според Папазов при старото ръководство е имало изтичане на ноу-хау. Много от добрите специалисти, за което аз не обвинява старото ръководство, са напуснали, защото заплатите не са толкова високи и хората търсят по-доходоносна дейност. Но са съкратени и доста специалисти през годините, заради това, че са намалявали приходите и съответно се е търсел някакъв вариант за оптимизация на разходите.
Още от Бизнес
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Българската банка за развитие участва в бизнес форум в Сингапур и Виетнам
Криза на държавния дълг в ЕС: България е с най-нисък, а Гърция с най-висок дълг