17 Юни, 2026

Красимир Дачев: Първите милионери в България не са бизнесмени, а политици

Красимир Дачев: Първите милионери в България не са бизнесмени, а политици

Първите милионери в България са политици. Държавата е създала олигархични кръгове, олигархичен модел в бизнеса, срещу който сега се бори. Това каза бизнесменът Красимир Дачев в ефира на БТВ. "Проблемът е, че във всеки сектор има милиони или милиарди дори, които не отиват по предназначение", коментира още той и добави: "Не трябва да бъркаме някои прибързани декларация със състоянието на държавата. Факт е, че имаме 3% ръст. Трябва обаче да се направят реформи в онези неефективни сектори, които поглъщат милиони."

Бизнесменът бе категоричен, че неефективно се изразходват обществените пари. По думите му над 30% от бюджета се хвърля на улицата. "Ние издържаме затворниците, издържаме орди цигани, които второ поколение живеят на наш гръб", възмути се Красимир Дачев. 

Бившият министър на икономиката Николай Василев посочи, че колкото е по-малък публичният сектор в държавата, толкова е по-добре за икономиката. Той допълни: "Поздравявам управляващите за доброто усвояване на еврофондовете." По думите му, правителството е стабилно и едва ли няколко думи могат да го разклатят. "България е едно стабилно място в света, но това не значи, че не трябва да се правят реформи. По-скоро държавата върви по инерция. Но и в света няма направени по-знакови реформи."

Сподели:
Централните банки се обръщат към златото: 45% планират нови покупки, докато доларът губи позиции

Централните банки се обръщат към златото: 45% планират нови покупки, докато доларът губи позиции

Рекорден дял от монетарните институции очакват да увеличат златните си резерви през следващата година, докато доверието в доминиращата роля на щатския долар в глобалната финансова система постепенно отслабва

След сделката между САЩ и Иран: цените на горивата бавно тръгнаха надолу на колонките у нас

След сделката между САЩ и Иран: цените на горивата бавно тръгнаха надолу на колонките у нас

Цени, каквито са били преди войната, може да има догодина по това време, смята енергийният експерт Боян Рашев

Бойко Борисов от Шумен: Инвестиция за 70 млн. евро не се прави в среда на политически експерименти!

Бойко Борисов от Шумен: Инвестиция за 70 млн. евро не се прави в среда на политически експерименти!

силната икономика не се гради с приказки, а с предприятия, които разширяват дейността си, създават заетост и дават перспектива на цели региони

Коментари (0)