30 Август, 2026

Министър Петкова: България все още не се е отказала от "Южен поток"

Министър Петкова: България все още не се е отказала от "Южен поток"

България не се е отказвала от „Южен поток”, съобщи днес пред журналисти министърът на енергетиката Теменужка Петкова. „Още от самото начало заявихме, че „Южен поток” е много важен проект за нас, който ще доведе до диверсификация на маршрутите на природен газ, но трябва да се случи съгласно европейското законодателство. България не се е отказвала от този проект, традиционно имаме добри отношения с Русия и такива ще бъдат те и занапред”, посочи тя.

Председателят на КРИБ Кирил Домусчиев допълни, че тръбите за „Южен поток” са на пристанището в Бургас и това трябва да говори красноречиво, че те няма да отидат другаде. 

"Дали за „Южен поток”, за „Турски поток” или за някой друг проект тези тръби ще бъдат използвани и ще има някаква полза за България”, коментира бизнесменът.

Относно изказването на президента на Русия Владимир Путин, че Русия не е скъсала с България, въпреки развоя с „Южен поток”, Домусчиев заяви, че няма колеги в бизнеса, които да са се отказали да правят бизнес с Русия. 

„Добра новина е, че Русия смекчи тона към нас, но за съжаление България не може да направи нищо. Ние трябва да се съобразим с Брюксел”, допълни още Кирил Домусчиев.

Сподели:
САЩ получават мажоритарен дял върху добива на огромни залежи от венецуелския петрол

САЩ получават мажоритарен дял върху добива на огромни залежи от венецуелския петрол

Новото съвместно дружество ще бъде вторият по големина корпоративен притежател на доказани петролни резерви в света след саудитската компания Saudi Aramco

Tesla изтегля 3 млн. коли заради дефект в дръжките на вратите - блокират и водят до множество смъртни случаи

Tesla изтегля 3 млн. коли заради дефект в дръжките на вратите - блокират и водят до множество смъртни случаи

След като китайските власти започнаха кампания за безопасност на превозните средства, Tesla беше принудена да изтегли автомобили, за да коригира дефекти и да избегне загубата на китайския пазар

Димитър Радев: Не изключвам ново повишение на лихвите, ЕЦБ трябва да е по-бдителна 

Димитър Радев: Не изключвам ново повишение на лихвите, ЕЦБ трябва да е по-бдителна 

Той отказа да коментира слуховете, че ще се кандидатира за президент и подчерта, че остава фокусиран върху работата си в БНБ

Коментари (0)