По думите му правителството на Пламен Орешарски дава заявка, че държавата няма да е наблюдател на това, което се случва в българската икономика. Вече са предприети първите мерки за подобряване на икономическата сфера у нас. Набелязани са 88 мерки за облекчаване на регулаторната тежест, както и мерки в подкрепа на малкия и среден бизнес. Предложено е и разумно прогнозиране на европейските средства, изтъкна министър.
Според него балканският регион трябва да е глобално конкурентен, но има още на къде да се развиват отношенията между страните в региона. Драгомир Стойнев е на мнение, че Балканите могат да са енергиен център. Стъпка към това са проектите Южен поток, газовите връзки, тръбопроводите между отделните страни. Да обърнем икономическите тенденции в региона в наша полза, призова Стойнев.
Според него добра основа за развитието на тези тенденции е фактът, че вече 5 държави от региона са пълноправни членки на ЕС. Това, от което имаме нужда е повече действие, категоричен е министърът на икономиката.
Той предложи на участниците във форума инициатива за по-тясно икономическо сътрудничество между балканските страни. Да не се взираме в миналото, а да гледаме в бъдещето, призова още Драгомир Стойнев.
Още от Бизнес
UniCredit отправи оферта за придобиването на Banco BPM на стойност 10 млрд. евро
Офертата има за цел да „засили конкурентната позиция на банката в Италия, като генерира значителна дългосрочна стойност за всички заинтересовани страни
ЕK официално оспори пред СТО китайските антидъмпингови мита върху брендито
Китай трябва да даде отговор в рамките на 10 дни
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит