19 Юли, 2026

Цяла нощ гасиха пожара в Българово, причинителят му е задържан

Снимка: архив

Засегнати са над 20 сгради, които са във вилната зона, както и около 4 хиляди декара, пасища и гори.

Цяла нощ пожарни екипи гасиха отделни огнища в град Българово, където вчера избухна пожар, предаде БНТ.

Огънят изпепели 15 постройки във вилната зона на града, имаше и евакуирани хора, 85-годишна жена беше обгазена, а кметът на Бургас обяви частично бедствено положение.

Военен хеликопер от авиобаза Крумово, над 14 автомобила на пожарната и стотици доброволци се включиха в гасенето на стихията.

"Пожарът е овладян, все още има малки огнища, които в момента пожарникарите гасят. Локализирани са, наливат се с вода, за да може да се потуши изцяло пожарът." - обясни кметът на град Българово Константин Щерионов.
Той посочи, че се разследват причините за пожара, има установен извършител, който е задържан. Образувано е досъдебно производство.

От думите му стана ясно, че са засегнати над 20 сгради, които са във вилната зона, както и около 4 хиляди декара, пасища и гори.

Сподели:
В Черноморец задържаха двама служители на НАП за подкуп

В Черноморец задържаха двама служители на НАП за подкуп

При извършена проверка двамата данъчни инспектори констатирали множество нарушения, а за да съставят акт само за едното от тях, поискали 300 евро, твърди собственик на минимаркет

Ограничават движението на тировете по "Тракия" и "Струма" и в Кресненското дефиле

Ограничават движението на тировете по "Тракия" и "Струма" и в Кресненското дефиле

Мярката се предприема, за да се ограничат предпоставките за пътни инциденти поради неправилно изпреварване и образуване на колони от тежкотоварни автомобили в пиковите часове, когато много хора пътуват към и от морето

Вицепремиерът: Заради дефицита и опоскания бюджет тази година не можем да помагаме на Украйна

Вицепремиерът: Заради дефицита и опоскания бюджет тази година не можем да помагаме на Украйна

В „Коалицията на желаещите“ са 9 страни, в Европейския съюз са 27. Големият въпрос е, че трябва повече да се мисли за мир и дипломация, смята Атанас Петканов

Коментари (0)