12 Август, 2026

Израел: Хизбула“ си играе с огъня - може да изгорят себе си и цял Ливан

Израел Кац, снимка: EPA/BGNES

"Ако ливанското правителство продължи да се прикрива под крилото на терористичната организация „Хизбула“, ще избухне пожар"

Израелският министър на отбраната Израел Кац предупреди, че упорството на терористичната организация „Хизбула“ може да има катастрофални последици за Ливан.

Изявлението беше направено, след като лидерът на групировката отхвърли предложението за преки преговори между Израел и Ливан.

„Наим Касем си играе с огъня, а този огън ще изгори „Хизбула“ и цял Ливан. Ако ливанското правителство продължи да се прикрива под крилото на терористичната организация „Хизбула“, ще избухне пожар, който ще обхване кедрите на Ливан“, заяви Кац пред специалния координатор на ООН за Ливан Жанин Хенис-Пласхарт, съобщиха от кабинета му. /БГНЕС

Сподели:
САЩ и Иран се договориха да удължат примирието, не е ясно с какъв срок

САЩ и Иран се договориха да удължат примирието, не е ясно с какъв срок

„И двете страни са дали съгласието си на посредниците за удължаване на срока", съобщи пакистански източник

WSJ: САЩ откриха огън по кораб, нарушил блокадата на иранските пристанища

WSJ: САЩ откриха огън по кораб, нарушил блокадата на иранските пристанища

Хеликоптер MH-60 на американските военноморски сили изстрелва две ракети Hellfire в машинното отделение на кораба Vela Nova, след като екипажът пренебрегва предупрежденията на американските сили, отговорни за блокадата на иранските пристанища, съобщават военните

Фон дер Лайен: ЕС отпуска 2 млн. евро помощ за земетресението в Колумбия

Фон дер Лайен: ЕС отпуска 2 млн. евро помощ за земетресението в Колумбия

Колумбия е активирала Механизма за гражданска защита на ЕС, който позволява обединяване на ресурси от 27-те държави членки за оказване на ефективна помощ на засегнатата страна

Коментари (0)