„По време на последния ракетен залп, изстрелян от Иран към Йерусалим, над града бяха извършени няколко прехващания“
Израелската полиция съобщи, че е открила фрагменти от ракети и от прехващащи системи на свети места в Стария град на Йерусалим, включително в райони близо до джамията Ал-Акса и църквата на Божи гроб, предаде АФП.
„По време на последния ракетен залп, изстрелян от Иран към Йерусалим, над града бяха извършени няколко прехващания“, съобщи полицията.
Силите за сигурност поясниха, че са открили „фрагменти от ракети и отломки от прехващащи ракети, някои със значителни размери, на няколко места в Стария град, включително в комплекса на Храмовия хълм, Божи гроб и Еврейския квартал".
Журналисти на АФП също са видели отломки от ракета, която е ударила покрива на жилищна сграда в Източен Йерусалим. /БГНЕС
Още от Свят
Латвийски съд изпрати в затвора двама души, обвинени в шпионаж в полза на Русия
Единият обвиняем е бил осъждан и по друго дело
Рубио: Ливан, Израел подписаха рамково споразумение във Вашингтон
Споразумението „започва да изгражда рамка за траен мир и сигурност“
Съдът в Гърция обяви 57 души за виновни за измами със земеделски евросубсидии
Властите твърдят, че досега са разбили пет отделни групи за измами със земеделски субсидии от ЕС, арестувани са 94 заподозрени, обвинения са повдигнати на над 1100 души