От началото на кризата с коронавируса се твърдеше, че възрастните хора ще понесат най-трудно пандемията. Изследване, проведено в Швейцария, опровергава тази теория.
Изследователският институт „Сотомо“ организира в края на май кампания под мотото „Как си?“, в която са анкетирани 10 000 души от германоезичната част на Швейцария за това как се справят с пандемията. Резултатите са публикувани в „Тагес Анцайгер“.
Според проучването, 59 % от хората над 65-годишна възраст твърдят, че кризата не им се е отразила нито в положителен, нито в отрицателен план. В тази група се е увеличило чувството за благодарност и задоволство – по време на кризата много хора са разбрали колко привилегировани са гражданите на Швейцария.
За разлика от тях във възрастовата група 14 – 24 години само 40% от анкетираните са дали някаква положителна оценка, свързана с кризата. Сред тези хора се е повишило чувството на благодарност, но и на стрес и напрежение.
Според експертите, участвали в проучването, младите хора са били по-силно разтърсени от кризата. При възрастните е точно обратното. Обяснението е, че това поколение, което е преживяло военните и следвоенни години, е изпитало на гърба си повече извънредни ситуации и има повече опит в тази връзка.
Това поколение е изпитало на гърба си повече извънредни ситуации и има повече опит
Фактор Фактор
Още от Улицата
Боршош: Терзиев да спре протеста пред Народния театър
По думите му биячите от столичния мол са били хванати за един ден, а задържани за боя и ескалацията на протеста пред театъра преди три седмици, все още няма
Ново свлачище на пътя Мездра-Ботевград: Кой ще плаща за това - данъкоплатците...
Как и защо се е наложило да се строи “Ребърково” - да кажат тези, които са го измислили, призовава народният представител от ГЕРБ
Полезно за шофьорите: Как да намалите горивото през зимата
Повече от съветите сигурно се знаят, но е добре да ги припомним