"Напомням, че двете Църкви са разделени от 1054 г. И изведнъж Михаела Доцова ги събра! ", пише анализаторката
Калина Андролова
Някой обърна ли внимание какъв гаф сътвори Михаела Доцова? Съобщавайки, че е поканила папата да посети България, председателката на Народното събрание каза:
„Това не е просто традиция на посещението, това е традиция на ЕДИНСТВОТО между католическата и православната РЕЛИГИЯ, защото християнството е ЕДНО и то е СЪБОРНО и ЕДИННО...“.
Очакваме сега Негово Светейшество Българският патриарх Даниил да вземе отношение и да каже какво мисли за безпросветното изказване на председателката на Народното събрание Михаела Доцова относно единството на Католическата и Православната църква.
Напомням, че двете Църкви са разделени от 1054 г. И изведнъж Михаела Доцова ги събра! Това никой никога не го е казвал. Изразите са заобиколни и метафорични, когато изобщо някой решава да говори внимателно в подобна посока на сближаване.
Това е духовен въпрос, а Доцова проявява самодейност, която от гледна точка на Православната църква е абсолютен скандал.
Патриарх Даниил не може да замълчи при проповядване на откровена ерес, защото както е известно Църквата трябва да възгласява истината и да се бори с ересите.
А това, което Доцова каза, се определя от Църквата като ерес. Явно, че Доцова не е инструктирана от Външно министерство какво може или не може да говори на подобна среща, но това не оправдава дилетантството.
Освен, ако кабинетът „Радев“ не си е "поставил" сложната и неизговорима цел да влияе на обединяването на Православието с Католицизма по особен начин, някак изпреварващо в България. На форма я докарахме при папа Лъв XIV, Доцова беше протоколно облечена, но съдържанието на свободния й текст показва липса на обща култура. Двете РЕЛИГИИ (?!), казва Доцова, са единни.
От гледна точка на Православието това е абсурд! Негово Светейшество патриарх Даниил да обясни какво се случва! Ще ги обединяваме ли Църквите или г-жа Доцова не е разбрала какво изобщо е казала?! Пародия на икуменизъм, сър.
-
Българин
08:23, 23 Май, 2026Така е когато държавата ни е управлявана от безпросветните комунисти-атеисти. Срам и позор!
Още от Смотаняци
Прогресивна дипломация – когато объркаш външния министър на Турция със селекционер на Плейбой
И гола да се съблече Чамова - пак няма да реши договора с "Боташ", коментират с ирония във фейсбук
Тръмп си има нова икономическа теория: Откри в инфлацията повод за радост
На фона на загрижените американци, които с тревога гледат как се свиват покупателните им способности, американският президент призна, че харесва инфлацията
Ала-бала в "Баба Алино"! Цял министър отива да бута ограда
Абровски по стахановски се преквалифицира в общ работник по събаряне на незаконни зидове