Кирил Петков: Правосъдието и бюджетът са заложник на политическите игри на ГЕРБ
Недопустимо е правосъдието и бюджетът на България да са заложник на политическите игри на ГЕРБ. Вчера те казаха, че гласуването на второ четене на бюджета, зависило от преговорния процес. Не, правосъдието и бюджетът са нужди на всички българи. Ние ще внесем допълнителни поправки в закона за удължителния бюджет, за да покрием поне основните нужди на гражданите.
Това съобщи съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков пред журналисти в Народното събрание, предаде репортер на БГНЕС.
Петков заяви, че партньорите им от „Демократична България“ също са на мнение, че не може да се търгува с правосъдието.
Асен Василев обясни, че ще предложат в удължителния закон, приет по-рано на първо четене, продължаване на политиките от 2024 година. А именно – средствата за ин витро процедури, средствата за генетичен скрининг на бременни, всички допълнителни средства за култура, включително за Национален фонд „Култура“, средствата за читалища.
„Тоест, има един набор от политики, които в момента удължителният закон не е предвидил как ще бъдат реализирани“, обясни Асен Василев и добави: „Трябва да заложим, че това, което е било обезпечено миналата година, ще продължи и тази година – до приемането на бюджета“.
„Огромна дупка в бюджета няма“, заяви Василев във връзка с изнесените от служебния финансов министър данни за това, че приходната и разходната част на Бюджет 2024 се отклонява с 11 млрд. лева.
Асен Василев заяви, че има моралното право да е председател на Комисията по бюджет и финанси в парламента. | БГНЕС
Още от България
Нанков: Най-после МФ разкри какво бедствие е причинил „финансовият гуру“ Асен Василев
"Заради кривите му сметки сега не излизат сметките на хазната"
Евродепутатът Кристиан Вигенин ще се кандидатира за председател на БСП
Очакванията са временният председател на БСП Атанас Зафиров и съпредседателят на парламентарната група на БСП-ОЛ Борисов Гуцанов също да бъдат кандидати
Доц. Георги Лозанов: Соцносталгиците си искат Белене!
Трябва да търсим корените на селективната си памет в Стокхолмския синдром, който сме развили спрямо социализма, казва анализаторът