17 Февруари, 2025

Красимир Дачев: Завземане на бизнеси може да се случва само ако в тях има нещо „сиво"

Красимир Дачев: Завземане на бизнеси може да се случва само ако в тях има нещо „сиво"

Красимир Дачев

Комплексни проверки като в "Хиполенд" са нещо обичайно

Проблемът с пожара в завода „Свилоза" е хроничен, защото при преминаване на дървесината остава кора, която гние и после се запалва, ще се направи анализ. Това каза собственикът на предприятието и председател на БТПП Красимир Дачев. 

Той обясни, че е в проект, който да разреши този проблем, но заради кризата всичко се бави, понеже турбините и необходимите технически средства се изготвят в Ухан. 
Пожарът в химическото предприятие „Свилоза" в Свищов е локализиран и отцепен, но остава под наблюдение. Огънят е тръгнал от открит склад за отпадъчен дървен материал. 
Дачев обясни, че 10 пожарни денонощно следят огъня и ще трябват още няколко дни, преди да се отстрани огънят напълно. 

Председателят на Българската търговско-промишлена палата коментира коронавируса и икономическата обстановка у нас, като според него много фирми са изчезнали заради свитото потребление. По думите му завземане на бизнеси може да се случва само ако в тях има нещо „сиво". Самият Дачев е получавал оферти към бизнеса си, но те са всички те досега са били на светло. 

Той коментира и комплксната проверка в "Хиполенд". Припомняме, че собственикът ѝ написа пост във Фейсбук в подкрепа на протестите, а на следващия ден в офиса си беше зарадван от данъчни, икономическа полиция и над 20 проверяващи. Дачев коментира, че обикновено НАП и останалите служби стиковат проверките си ходят заедно. Той допълни, че това е нещо нормално. 

Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"