21 Август, 2026

Красимир Вълчев:От 1 януари и най-младия учител ще получава 920 лева, средната брутна заплата ще е 1300

Красимир Вълчев:От 1 януари и най-младия учител ще получава 920 лева, средната брутна заплата ще е 1300

Не виждам никаква джендър идеология в учебниците, категоричен е министърът на образованието

Осигурени са средства за ново увеличение на заплатите на учителите, които бяха обещани в началото на мандата. От 1 януари и най-младия учител ще получава 920 лева, средната брутна заплата ще е 1300 лева.  Това заяви министърът на образованието Красимир Вълчев в "Лице в лице" на  bTV

Това, което за първи път ще има е, че средната учителска заплата, ще е по-висока от средната", каза още министърът. Целта на предложената комисията да направи преглед на всички текстове на учебниците, но има текстове, които не са написани по най-добрия начин, необходим е по-широк кръг от специалисти. Това каза министърът на образованието Красимир Вълчев пред bTV по повод внесено питане от четирима депутати от ВМРО в ПГ "Обединени патриоти".

"Аз лично не виждам никаква джендър идеология в учебниците. Ако имаше такава бих направил предложени да се промени", каза той.

"През последните години се подобрява качеството, разнообразието на учебници увеличава риска да се допуснат грешки. Една от целите на новите програми е да имаме всички мнения и компетентности, необходими на човек. Комисията ще прегледа всички учебници", добави Вълчев.


Сподели:
При нов спад на Дунав е възможно ново намаляване на мощността на АЕЦ „Козлодуй“

При нов спад на Дунав е възможно ново намаляване на мощността на АЕЦ „Козлодуй“

Може да се стигне и до намаляване на мощността на VI блок

Издирват две непълнолетни момичета от монтанско село, изчезнали преди 2 дена

Издирват две непълнолетни момичета от монтанско село, изчезнали преди 2 дена

По съобщение на близките, за последно едната от сестрите е била облечена с шарена риза, а другата е носела изцяло черни дрехи

Стоян Стоянов стана директор на ОДМВР – Плевен

Стоян Стоянов стана директор на ОДМВР – Плевен

„Гражданите на Плевен заслужават да се чувстват спокойни. Трябва да сме рамо до рамо в борбата с престъпността“, заяви прокурор Радоев

Коментари (0)