До прекратяването на протестните действия на служителите на Столичния автотранспорт и Столичния електротранспорт се стигна, след като кабинетът обяви, че отпуска допълнителни 15 млн. лева към бюджета на София
След 6 дена на блокада, днес София осъмна с наземен градски транспорт. Възстановено е движението на трамваите, автобусите и тролеите, които напуснаха депата и гаражите още в понеделник вечерта, съобщиха от Столична община.
До прекратяването на протестните действия на служителите на Столичния автотранспорт и Столичния електротранспорт се стигна, след като кабинетът обяви, че отпуска допълнителни 15 млн. лева към бюджета на София, а на съвместно заседание комисиите по транспорт, по икономика, собственост и дигитална трансформация и комисията по финанси и бюджет беше прието увеличение на заплатите на работещите в транспорта с 300 лева от 1 април.
Недоволството започна на 14 май, с искане за увеличение за възнагражденията с 15 % или 400 лева, тоест допълнителни 29 милиона лева към проектобюджета на общината. Към недоволството на работещите в столичния транспорт се включиха и техните колеги от в градския транспорт във Варна, които поискаха още 6,5 млн. лв., общинския транспорт в Русе - 0,7 млн. лв., както и Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация" - 4,5 млн. лв.
В същия ден беше прекратено движението на автобуси, тролеи и трамваи в София, което продължи до 19 май. Работеше само метрото, като бяха осигурени допълнителни мотриси по всички линии, както и беше намалено времето за чакане по метростанциите.
Метрото и днес работи с допълнителни влакове по линии 1, 2 и 4, както и с повече мотриси по линия 3. Остават в сила и намалените интервали на движение на влаковете по всички линии, съобщиха вчера от „Метрополитен“ ЕАД.
Още от Улицата
WSJ: Държавите от Залива приемат очертаващата се реалност в Ормуз с ирански контрол
Износителите на петрол и газ не харесват подготвяното ново споразумение за повторно отваряне на водния път, но го виждат като най-добрия от лошите варианти, съобщава The Wall Street Journal
111 загинаха от труса в Колумбия, разравят отломките с кирки и голи ръце
Само три дни след встъпването си в длъжност, колумбийският президент Абелардо де ла Есприеля обяви извънредно положение и мащабна спасителна операция
Главен комисар Джартов: Пожарът във военния склад на "ЕМКО" в Белица е локализиран
Огънят е тръгнал от осколки, те предизвикали множество локални огнища, но все още не може да се оцени периметърът на стихията