Известният български пианист Людмил Ангелов е натрупал огромна колекция партитури от непознати или забравени музикални произведения за пиано, но и не само. За тази си страст разказа музикантът в поредицата „Без маски“ на Софийската филхармония, предаде БГНЕС.
В нея известни български музиканти отговарят на живо на въпроси във Фейсбук, давайки възможност на всички да се докоснат до живота и работата на артистите, да научат любопитни неща за тях, да разберат какви са те извън концертния подиум, както и да сверят своите възгледи за музиката и живота с тях.
„Открих един океан от музика, за който не знаех, че съществува“, сподели маестрото за страстта си да колекционира ноти.
Според него откривателската му дейност му дава различен импулс и посока в творческия му път.
Понякога обаче той има и късмета да открие произведения, написани от не съвсем неизвестен автор. Такъв е случаят с руския композитор Николай Капустин, който той определя като едно от големите си открития. „Няколко години по-късно, след като за първи път намерих ноти от този автор, станах инициатор на изпълнения на негови произведения“, разказа още Людмил Ангелов.
За него Капусти е уникален композитор, защото се движи „по ръба на острието между класиката и джаза“.
Известният български пианист сподели още пред почитатели, че обича на импровизира докато свири, но засега не се отдава на композиране на музика.
Като всеки друг артист, той също е пряко засегнат от световната пандемия от COVID-19, заради която са отложени или отменени всичките му изяви на сцена.
Най-силната мотивация за него си остава самата музика. „Първото е най-важно условие е да обичаш това, което правиш. Самата любов към музиката е нашият мотив“, сподели с почитателите си маестрото.
Людмил Ангелов, снимка: БНР
Открих един океан от музика, за който не знаех, че съществува, разкрива Людмил Ангелов
Фактор Фактор
Още от Арт Фактор
В Италия откриха раннохристиянска базилика
Археолозите твърдят, че това откритие вероятно демонстрира по-мащабна византийска строителна програма
С академично тържество СУ „Св. Климент Охридски“ ще отбележи патронния си празник
В 11.00 часа Академичният съвет на Софийския университет начело с ректора проф. Георги Вълчев ще поднесе венец пред паметника на св. Климент Охридски
Почина бащата на българския експериментален театър Николай Георгиев
"Изследователят на непознатото, мисионерът, Човекът, Будителят в истинския смисъл на думата"