Магически реализъм от Ан дьо Колбер-Христофоров на гости в едно младо софийско пространство…
Днес 13 януари в Порт. А от 17 часа на ул. Триадица 5 ще бъде даден старт на една много интересна изложба, създадена с арт магия от френска аристократка, приятел на България.
За Ан дьо Колбер може да се пише и говори много, но сякаш картините, с които гостува в София илюстрират най-добре един човешки живот, преминал и преминаващ през красотите на света. Любовта в картините струи от всеки ъгъл на тези реалистични мечти, които с цветовете си напомнят градски пътища, оформени като паркове, в които растат форми директно от палитрата на Ан дьо Колбер.
Тази игра с цветовете сякаш ни поднася топлината на Прованс при една от най-мрачните софийски улици, където дори през лятото слънцето трудно облизва тротоарите.
Картините на Ан се преливат в разходка от квартал в квартал до момента, в който не се озовем пред собственика на този град, бялото пате със сините лопатки.

Още от Арт Фактор
"Мамник“ спечели отличие за най-добър сериал на фестивал в Чехия
Продукцията вече беше отличена като най-добър сериал на фестивали в САЩ, Швейцария и Великобритания
Русия цензурира част от биографията на папа Франциск заради неприемливи твърдения
Разминаванията между оригиналния текст и издадения в Русия вариант са разкрити от теоложката Наталя Василевич, която публикува цензурираните пасажи, отнасящи се до "хомосексуалността" и правата на ЛГБТ
Съни Сънински: Идеята да пресъздадеш „малък“ свят, събрал България, осмисли живота ми
Тя "направи професията ми на режисьор и продуцент изведнъж изключително съществена." Паркът „никога няма да бъде готов“, казва Сънински