24 Ноември, 2024

Лили Иванова: Кроя пъклени планове до късно, трудно заспивам

Лили Иванова: Кроя пъклени планове до късно, трудно заспивам

Лили Иванова

"Само Господ може да каже кой докога ще пее, кой докога какво ще прави. Разбира се, след Него вече идва и моята публика". С тези думи за пръв Лили Иванова коментира критиките по неин адрес, че е време да слезе от сцената, провокирани след концерта й през септември в Античния театър в Пловдив. Иконата на българската музика даде интервю за БНТ, цитирана от БГНЕС, дни преди грандиозните си концерти, насрочени за 14, 15 и 16 декември в Зала 1 на НДК. Изявата на Лили Иванова в Античния театър на 14 септември предизвика вълна от коментари с твърдения, че примата е пяла фалшиво и голяма част от зрителите са останали разочаровани. Много от колегите на Иванова - Йорданка Христова и Георги Христов, застанаха на страната на примата.

"Какво е усещането, че всеки мисли, че знае всичко за Лили Иванова?", пита след това Георги Любенов. Отговорът дойде с още по-голяма непоколебимост: "Нищо не знаят. Нищо!" Пред водещия Лили Иванова разкри и отношението си към новите условия в света и причината за дългото сценично мълчание.

"Не съм отсъствала толкова дълго от сцената. Светът е много различен. Не съм отчаяна и ние трябва да сме готови да посрещнем всяко предизвикателство. Тези години ми се сториха най-големият кошмар, защото ме разделиха с моето щастие - с моята публика. Искам да благодаря на тази прекрасна моя публика", сподели тя. "Имам пъклени планове и трудно заспивам", призна Иванова.
Сподели:

Премиера: "Моите истории" на Георги Борисов в Софийска градска художествена галерия

Двутомното издание на бележития български творец ще бъде представено от Тони Николов и Румен Леонидов

HBO попари киноманите: Мини сериалът „Пингвин“ приключи…(Видео)

Базиран на комикси на DC, в него няма супергерои - само обикновени смъртни хора с обичайните си скучни планове за живота

Археолози откриха най-старата азбука в древна гробница в Сирия

Писмеността е датирана около 2400 г. пр.н.е., като тя предхожда с около 500 години други известни азбучни писмености.