30 Април, 2026

Линдзи Греъм приветства позицията на Тръмп за войната в Украйна, нарече я "повратна точка"

 Линдзи Греъм приветства позицията на Тръмп за войната в Украйна, нарече я "повратна точка"

Линдзи Греъм, снимка: архив Faktor.bg

Изявлението си сенаторът републиканец направи, след като американският президент посочи, че Украйна може да си върне контрола на всички завзети територии с подкрепата на Европа

Американският сенатор от Републиканската партия Линдзи Греъм реагира на изявлението на президента на САЩ Доналд Тръмп за перспективите Украйна да си възвърне контрола над цялата си територия. В социалната мрежа "X" политикът нарече тези думи „повратна точка“.

„Изявлението на президента Тръмп относно войната в Украйна, в което той вярва, че с европейска подкрепа и американски оръжия Украйна може да прогони Русия от страната си, е повратен момент“, пише Греъм.

Той подчерта, че готовността на Вашингтон да продължи да доставя висококачествено оръжие чрез НАТО „фундаментално променя военната ситуация за Русия“.

Сенаторът добави, че комбинирането на военна помощ с икономически натиск върху страни, които купуват евтина енергия от Русия, включително Китай, Индия и Бразилия, би могло да даде шанс за „прекратяване на кръвопролитията с достойнство и справедливост“.

„Президентът Тръмп е прав да прецени, че руската икономика е под напрежение и ситуацията само ще се влоши, ако направим купуването на евтин руски петрол и газ токсично за тези, които избират този път. Време е да спрем това кръвопролитие. Браво, г-н президент“, казва Греъм.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Експерт Ударите на Украйна по Русия  удрят лично Путин

Експерт Ударите на Украйна по Русия удрят лично Путин

"Тези огнени шоу-програми демонстрират слабостта на путинската власт пред цяла Русия“, обобщи Михаил Притула

Европа изстреля нова ракета с аналог на Starlink

Европа изстреля нова ракета с аналог на Starlink

Наличието на четири ускорителя вместо два дава на ракетата още по-голяма мощност, позволявайки ѝ да изведе в ниска околоземна орбита около 21.6 тона товар

Професор от екипа на Рейгън: Днес САЩ са изолирани! Тръмп е като Наполеон преди Ватерло  

Професор от екипа на Рейгън: Днес САЩ са изолирани! Тръмп е като Наполеон преди Ватерло  

"България също е изправена пред предизвикателството на конституционната реформа. Политиката често е изкуство на опита и грешката“, заяви проф. Фейн