13 Юли, 2026

Макрон: От френските военноморски сили са се качили на борда на петролен танкер от Русия в Средиземно море

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Решени сме да се придържаме към международното право и да гарантираме прилагането на санкциите", посочи френският президент,

Военнослужещи от френските военноморски сили са се качили тази сутрин на борда на "петролен танкер от Русия" в Средиземно море по подозрения, че плавателният съд е част от "сенчестия флот" на Русия, който финансира войната ѝ срещу Украйна, заяви френският президент Еманюел Макрон, цитиран от Франс прес.

Танкерът "Гринч", на който са наложени международни санкции и който е подозиран, че плава под фалшив флаг, е бил прехванат "с помощта на няколко наши съюзници" в пълно съответствие с Конвенцията на ООН за морското право, написа Макрон в социалната мрежа "Екс", като допълни, че "корабът е отклонен" и "в момента  е започнало съдебно разследване."

"Решени сме да се придържаме към международното право и да гарантираме прилагането на санкциите", посочи френският президент, който също сподели снимка на френски хеликоптер, летящ над кораба.

 

Сподели:
Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля

Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля

Като последен свидетел на защитата по делото по собствено желание се яви бившият премиер на Република Северна Македония Любчо Георгиевски

САЩ поразиха иранска база за поддръжка на подводници и кораби

САЩ поразиха иранска база за поддръжка на подводници и кораби

“Ударите през изминалата нощ намалиха способността на Иран да продължи да атакува търговски кораби”

Двамата българи, шпионирали за Русия, са пристигнали от Великобритания още преди месец

Двамата българи, шпионирали за Русия, са пристигнали от Великобритания още преди месец

Очаква се да се върнат и останалите четирима осъдени, защото в момента Великобритания води политика за намаляване на присъдите за чужденци

Коментари (0)