Когато става дума за двоен стандарт на храните и се окаже, че в продукта в България има отклонения, националният орган трябва да прецени дали това отклонение в нормата. Това не е проблем само на нашата страна, това е проблем на вишеградската четворка, на Румъния, защото става въпрос за мултинационални компании, каза още тя. Въпросът е принципен - ако се продават от една и съща марка, продуктите би трябвало да са с еднакви съставки във всички европейски държави. А цените в София са по-високи от други европейски столици, заяви Манолова.
Никой доброволно не би се отказал от печалбите, смята тя. Ние сме дискриминирани, това вече го казахме ясно. Българските граждани не са второ качество. Това за което настоявам, е европейското законодателство да забрани хранителни продукти от една и съща марка да се продават с различни съставки, коментира омбудсманът. Самият спор кое да е водещото - цената или качеството, когато става дума за детско хранене, е абсурден, каза тя. Две - три години трябва да чакаме, за да станат промените, които искаме от Европа, заяви Манолова.
Омбудсманът Мая Манолова и екип от експерти на институцията организират изнесена приемна за гражданите в Горна Оряховица днес от 11.00 часа в сградата на общината. Те ще посетят и началното училище по изкуства и занаяти за социално слаби деца „Димитър Екимов“ във великотърновското село Русаля. Вечерта омбудсманът ще се срещне и с младежи в железничарския град. Телефонът за предварително записване на граждани за приемната е: 0618/ 60 188.
Още от България
Защо в България националконсервативните партии са в разцвет
В българския парламент неизменно се озовава по една партия спасителка, центрирана около лидер, който промотира ред, стабилност, уникален български код и национална гордост. Защо тези формации са в разцвет?
Кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, едно е сигурно - грешни са
И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
Едната от статуите от Хераклея Синтика вероятно е на внук на император Октавиан Август
Вероятно нейн автор е световноизвестният през 3 в. преди Христа скулптор Праксител,