Ако моята работа е неефективна, ще търся други инструменти, за да решавам своите каузи в полза на хората
Започвам да свиквам, че ме свързват с всяка овакантена позиция. Имам си работа. Така омбудсманът Мая Манолова отговори на въпроса смята ли да се кандидатира за кмет на София или отново да се върне в политиката.
Наясно съм също, че в политиката се влиза с две цели - или да си погалиш самочувствието, или да работиш за гражданите. Не рейтингът и петте минути слава ме блазнят, а истинската грижа за проблемите на хората. За тях работа от сърце и на сто процента, подчерта омбудсманът и добави: На каквато и позиция да съм на първо място ще бъдат правата на гражданите - независимо дали ще се върна в адвокатската си кантора или с друга публична позиция. Ако реша да участвам в състезание ще го обявя публично, но в момента нямам такова решение. И в момента се занимавам с политика, а не с партийна работа. В момента обмислям какви ще са последващите ми стъпки като омбудстман. Ако моята работа е неефективна, тогава ще потърся други инструменти, за да решавам моите каузи, категорична бе Манолова.
Тя коментира и резултатите от евроизборите.
Най-важният резултат са процентите на гласували и негласувалите. Нашите 30 и малко процента показват, че има огромна пропаст между гражданите и партиите. Това говори за липса на доверие в държавата, институциите и политическите партии. Това е смазваща разлика, огромна пропаст - 30 към 70, подчерта омбудсманът.
Политиците трябва да са по-почтени и да се занимават с дневния ред на хората, а не със своите си проблеми, убедена е Мая Манолова.
Още от България
Политолог: Радев изрича с думи, това, което Путин казва с ракети
"Русия ще ескалира, ще убива, ще разрушава, докато не бъдат удовлетворени нейните искания. А те далеч не се изчерпват с претенциите към Украйна", пише Николай Василев
Радев с остър коментар за незаконния град край Варна, мълчи за "Камчия"
"Това не е само незаконно строителство. Тук са вързани и много други процеси, насочени срещу националната сигурност на България."
Божанов: Ако не само символно, но и реално Радев започне да ни откъсва от сърцето на Европа, ДБ ще реагира светкавично и остро
Той допусна, че на закритите срещи с чуждестранните партньори, както и на сегашната с френския президент Еманюел Макрон, българският премиер говори по-умерено