28 Август, 2026

Милиардерът Ричард Брансън на косъм от смъртта в Алпите

Милиардерът Ричард Брансън на косъм от смъртта в Алпите

Парчета скали "с размерите на малки коли" почнали да падат върху главите на катерачите

Британският милиардер Ричард Брансън е бил на косъм от смъртта, докато изкачвал връх Монблан, съобщи в. "Дейли Мейл", цитира в. "Телеграф".

68-годишният Брансън бил със сина си Сам, племенника си Ноа и група катерачи, когато парчета скали "с размерите на малки коли" почнали да падат върху главите им.

"Семейството ми явно е родено под щастлива звезда щом успяхме да стигнем живи до върха", сподели милиардерът. Той разказа пред медиите, че след като изкачили Монблан, се наложило хеликоптер да ги свали обратно, тъй като не искали отново да рискуват по опасния маршрут.

"Бяхме на милиметри от смъртта, докато скалите падаха около нас. Никога не съм бил толкова близо до това да загубя сина си", разкри собственикът на "Върджин" относно неприятния инцидент.

Брансън, синът му Сам и племенникът му Ноа изкачиха връх Монблан като част от 33-дневното предизвикателство на компанията "Върджин". То включва 2000 км пътешествие из Западна Европа. Общо 13 души трябваше да катерят планини и върхове, да карат велосипеди на дълги разстояния и дори да плават с кану и каяк.Пътешествието започна в италианския регион Сардиния и приключи с изкачването на Монблан.
Сподели:
Исландия гласува за преговори с ЕС, възможно присъединяване ще има сериозни последици за Норвегия

Исландия гласува за преговори с ЕС, възможно присъединяване ще има сериозни последици за Норвегия

Ако Исландия стане член на съюза, Норвегия и Лихтенщайн ще останат единствените държави в Европейското икономическо пространство, които са извън ЕС

Иран обвърза пълното отваряне на Ормуз със спирането на военните действия в региона

Иран обвърза пълното отваряне на Ормуз със спирането на военните действия в региона

Техеран заяви пред ливанската телевизия „Ал Манар“, че всяко споразумение със САЩ за протока трябва да включва прекратяване на военните действия в Ливан, Газа и Сирия

 Експерти вещаят ескалация в Черно море, Русия тества границите на Европа

Експерти вещаят ескалация в Черно море, Русия тества границите на Европа

Според материала на "Политико" някои разузнавателни служби смятат, че поредицата от подобни случаи може да е част от процес, който да доведе до пряка атака на Русия срещу държава членка на НАТО

Коментари (0)