Мистерия: В Пловдив организират игри за "подходящо облечени тийнейджъри" до паметника на Альоша
Проектът е на "Младежка социална зона"
На 17 август, на Бунарджика, ще се проведе единствено по рода си ескейп предизвикателство. То ще представлява съвкупност от игри на открито, в които участниците ще имат възможността да се състезават с други отбори и да разгадават логически загадки, намирайки улики. Крайната цел ще бъде да се избяга за възможно най-кратко време. Който успее да се справи с това, ще има шанса да спечели куп интересни награди, съобщава "Марица".
За да се включат в събитието, играчите ще трябва да съберат отбор от 2 до 4 души, като поне двама от тях трябва да са на възраст над 14 г. Подходящи за целта са колеги, семейство или пък приятели, които са готови да потичат и помислят около 2 часа. Не на последно място всички желаещи трябва да са обути и облечени подобаващо. Участието в надпреварата е напълно безплатно. Организаторите ще осигуряват вода и други изненади. Ескейп предизвикателство, Код: Альоша е събитие, организирано по проекта "Младежка социална зона" на Фондация Национален алианс за работа с доброволци, част от Програмата на Пловдив - Европейска столица на културата 2019.
Не става явно обаче защо пловдивчани са избрали руския паметник, който от години грози града им и е станал символ на българо-съветската дружба. Столицата на културата у нас ще се прослави с мероприятие, което лъха на социализма и на годините, в които подобни "забавления" се случваха пред мавзолея на Георги Димитров. Разтревожени родители се стреснаха от дрескода и се върнаха в ученическите години, когато носеха пионерски връзки.
Още от Смотаняци
Русия заглуши GPS-а на самолет с министъра на отбраната на Великобритания
Съобщава се, че сателитният сигнал на самолета Dassault Falcon 900LX е бил деактивиран по време на целия му тричасов полет на 21 май. Самолетът е превозвал също политически и военни съветници, генерал, двама фотографи и журналист
Калина Андролова: Някой обърна ли внимание какъв гаф сътвори Михаела Доцова с папата?
"Напомням, че двете Църкви са разделени от 1054 г. И изведнъж Михаела Доцова ги събра! ", пише анализаторката
Британско радио „погреба“ крал Чарлз по погрешка, чайка в Ирландия довърши деня му
Чайка атакува британския държавен гласа с хирургическа точност и оцапа костюма на монарха