17 Март, 2026

Константин Голев в „оПозиция“: Прикриват ли някои партии путинизма си с агресивно проевропейско говорене

Константин Голев в „оПозиция“: Прикриват ли някои партии путинизма си с агресивно проевропейско говорене

Константин Голев, оПозиция, Горан Благоев, русофили, путинизъм, война, Украйна

 Защо българската русофилия, макар и прикрита, си остава масова? 

Дали в настоящата предизборна кампания някои партии не прикриват путинизма си с агресивно проевропейско говорене? 

Може ли България да бъде обвинявана, че е основният „Троянски кон“ на путинова Русия в Европейския съюз на фона на разкритията за мощно финансова зависимост от Кремъл на политици от Средна и Западна Европа? 

Коментар по тези и други горещи въпроси очаквайте от историка д-р Константин Голев, от Института за исторически изследвания към БАН. Очакваме ви тази вечер – 20 септември – от 21.00 ч. на живо в предаването „оПозиция“ с Горан Благоев на сайта Faktor.bg. Гледайте ни на живо в сайта Faktor.bg и и през нашите канали във Facebook и YouTube.


Сподели:

Коментари (0)

Боян Радойков от Париж: Краят на моллархията ще бъде добра новина за света

Боян Радойков от Париж: Краят на моллархията ще бъде добра новина за света

Европейците проявяват лицемерност в неограничени количества – за тях е много по-лесно да осъдят Русия за поругаването на международното право в Украйна, отколкото САЩ и Израел в Иран, казва пред Faktor.bg експертът по геополитика и бивш висш служител на ООН

Христо Грозев: Руските служби искаха да ме отвлекат, защото унизихме лично Путин

Христо Грозев: Руските служби искаха да ме отвлекат, защото унизихме лично Путин

"Те са планирали как да ме отвлекат в България, да ме прехвърлят някъде в Сирия...

Израелски офицер:  Дебелата муха Путин непременно ще попадне в паяжината

Израелски офицер: Дебелата муха Путин непременно ще попадне в паяжината

"Когато „драконът“ падне, хората ще танцуват по площадите. Така е било и след смъртта на Сталин", казва офицер от армиятана Израел и военен историк Григорий Тамар