29 Март, 2026

МОН дава еднократна помощ на украинските студенти

МОН дава еднократна помощ на украинските студенти

Триста лева еднократна помощ ще получат украинските студенти и докторанти от български произход, които следват във висши училища в нашата страна, реши правителството. Това съобщи пресцентърът на Министерството на образованието и науката (МОН).

Става дума за над 1000 украински граждани, обучавани в български университети. Заради войната и усложнената международна обстановка, те не могат да бъдат подпомагани от своите близки и семейства в Украйна, съобщава БТА. 

Средствата ще бъдат преведени на висшите училища, съобразно броя на украинските студенти и докторанти с български произход, обучавани в тях. Най-много - 183 украински студенти, се обучават в Софийския университет "Св. Климент Охридски". В Икономическия университет във Варна те са 153, а в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" - 131.
Сподели:

Коментари (0)

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България,  а също Иран и Китай

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България, а също Иран и Китай

Той подчерта, че модерната дезинформация не винаги цели директна подкрепа за определена партия, може нейната цел е хората изобщо да не отидат до урните. Като най-ефектив

Андрей Гюров: Някои хора в страната много силно се страхуват от честните избори

Андрей Гюров: Някои хора в страната много силно се страхуват от честните избори

Не е разговарял с Румен Радев, но го познава и се е виждал с него по работа в качеството си на председател на ПГ на ПП-ДБ, а след това и на подуправител на БНБ. "Голяма избирателна активност ще е успех за служебния кабинет", заяви той

Жената, която намушка четирима:  Престъплението го направих в интерес на обществото.  Не харесвам германци

Жената, която намушка четирима: Престъплението го направих в интерес на обществото. Не харесвам германци

"Опитаха да ме нападнат в магазина, в който нападнах аз. Години по-рано ме нападнаха там с нож пред камерите и полицията не направи нищо. Съдебната система не е свършила своята работа спрямо мен“, заяви тя